poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Warkocz podwójny (warkocz w warkoczu)

Tym razem warkocz nie tyle trudniejszy, co wymagający większego skupienia: warkocz w warkoczu. Wygląda przepięknie, a wymaga jedynie umiejętności splecenia zwykłego warkocza i odrobiny koncentracji.
Zaczynamy!

1. Oddzielamy jedno dość cienkie pasmo włosów. Podpinamy je gdzieś, żeby nam nie przeszkadzało.2. Z reszty włosów zaczynamy pleść warkocza, zakładając pasma pod spód (jakbyśmy plotły warkocz holenderski).

3. Za każdym razem, kiedy zakładamy pasmo pod spód od wewnętrznej strony, zostawiamy niezaplecione małe pasemko. Pasemka te posłużą nam później do przymocowania mniejszego warkocza.Po zapleceniu warkocza do końca, powinien on wyglądać tak:


Rozciągamy delikatnie boki warkocza, żeby go poszerzyć.

4. Wracamy do podpiętego pasma. Zaczynamy pleść z niego warkocz (również zakładając pasma pod spód).

5. W czasie plecenia warkoczyka dobieramy pozostawione pasma z dużego warkocza. Staramy się, aby za każdym razem dokładać jedno pasemko do środkowego pasma warkocza.


W rezultacie otrzymujemy coś takiego (oczywiście warkocze powinny do siebie przylegać, tu specjalnie je poluzowałam, żeby pokazać łączenie):
6. Na końcu związujemy oba warkocze jedną gumką.


Efekt: 


Na żywo efekt jest jeszcze lepszy, więc serdecznie polecam :) Jest to warkocz idealny dla jasnowłosych dziewczyn, u których splot będzie widać jeszcze wyraźniej.

10 komentarzy:

 1. Jeszcze nigdzie się z tą fryzura nie spotkałam i bardzo chętnie wypróbuję ja na moich włosach. Gdyby tylko jeszcze mój warkocz był tak cudnie gruby jak Twój...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, zdjęcia nie oddają tego, jaki jest cudowny :)
   Próbuję jeszcze dopracować tę technikę do zrobienia syreniego ogona!

   Usuń
  2. Ludzie, tych cudownych fryzur jest tutaj więcej, i każda lepsza od poprzedniej! Nie mam pojęcia skąd Ty (Wy) je bierzesz, naprawdę.
   Będę je robić wszystkie po kolei. I postaram się podzielić zdjęciami =)

   Usuń
  3. Super, czekamy na zdjęcia!!! :)

   Usuń
  4. A tak przy okazji - szukam źródła wiedzy tajemnej pozwalającej na zrobienie takiego warkocza: http://angel-hairs.blogspot.com/2012/09/ancuch.html - nie wiecie może jak to zapleść?

   Usuń
  5. Chyba nawet kiedyś go robiłam! Postaram się sobie przypomnieć, jak się go robiło, i wtedy wrzucę instrukcję :)

   Usuń
  6. Czekam z niecierpliwością =)

   Usuń
 2. Świetny efekt! Masz bardzo grube włosy. Zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziwne, ale.. ma w sobie coś magnetycznego. Jestem pod wrażeniem. Podoba mi się! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Chcesz szybko, za darmo oraz bez konieczności logowania zamieścić ogłoszenie drobne Radomiu? Serwis Radom Lokalne - Ogłoszenia Radom daje taką możliwość wszystkim użytkownikom zarówno osobom prywatnym, firmom oraz instytucją. w swoim serwisie publikujemy każde ogłoszenie które dotyczy sprzedaży, kupna, zamiany w ponad 20 kategoriach tematycznych - nieruchomości Radom, motoryzacja, praca Radom, usługi i firmy, ogłoszenia drobne Radom i wiele innych. Mamy najdłuższe okresy emisji ogłoszeń nawet do 150 dni, łatwe i szybkie edytowanie i odnawianie wygasłych ogłoszeń. Przejrzystość serwisu Radom Lokalne - Ogłoszenia Radom i nie przytłaczająca zielona grafika sprawia, że ogłoszenia są zawsze w centrum uwagi odwiedzających z Radomia. Zapraszamy!

  OdpowiedzUsuń